Ola Electric Sedan شکل می گیرد

اولا با یک امضای اولیه اشک گیر کرده است. کاپوت پایین، ستون های A شیب دار، خط سقف شیب دار و ،مت عقبی منظم، حدا،ر بازده هوا را تضمین می کند. در امتداد کناره‌ها، می‌توان خطوط ظریف بدنه را مشاهده کرد که باعث می‌شود هوا به آرامی از کناره‌ها عبور کند. همچنین راهنماهای هوا به طور منظمی روی کاپوت تعبیه شده است.

جزئیات ثبت اختراع سدان الکتریکی Ola
جزئیات ثبت اختراع سدان الکتریکی Ola

سپر جلو دارای دو شکاف است که احتمالاً کاربردی هستند. این شکاف ها هوا را به چرخ های جلو هدایت می کنند. اینها یک مسیر قطره ای برای جریان هوا ایجاد می کنند و ترمزها را نیز خنک می کنند. یک ورودی هوای کوچک در سپر جلو وجود دارد که برای خنک ، باتری ها عمل می کند. با توجه به آیرودینامیک، چرخ ها به نظر می رسد که حداقل کشش هوا را تسهیل می کنند.

Ola Electric در خط مقدم انقلاب EV در هند بوده است. این استارت آپ اسکوتر برقی عملکرد شگفت انگیزی داشته و در مدت زمان کمی توانسته خود را به ،وان برند شماره 1 اسکوتر برقی در کشور تثبیت کند. در ماه مه سال 2023، Ola 35 هزار اسکوتر برقی فروخت، که آنها را با اختلاف زیادی به پرفروش ترین در فضای الکتریکی 2 واتی تبدیل کرد. به غیر از خودروهای برقی 2 واتی، این شرکت قصد دارد خودروهای الکتریکی را نیز عرضه کند.

سدان برقی اولا
سدان برقی اولا

پس از چند تیزر و ویدیوهای مفهومی، سدان الکتریکی Ola بالا،ه شکل گرفت و به جای آینه، دوربین های دیجیتال را به نمایش گذاشت

از نظر طراحی، یک نوار LED DRL گسترده در جلو وجود خواهد داشت که چهره ای خندان و دوستانه ایجاد می کند. چراغ‌های جلویی شیک با دو امضای LED DRL، شبیه به ویدیوی مفهومی، وجود دارد. ما امیدواریم که برف پاک کن ها پنهان شده باشند زیرا تلاطم بسیار زیادی ایجاد می کنند. دستگیره‌های درب احتمالاً در ستون‌ها قرار دارند تا نمایه تمیزی داشته باشند.

آیا این خودرو EV 4W هند را متحول خواهد کرد؟

با نگاهی به طراحی آن، می توان گفت که در بین 28 خودروی الکتریکی که هند دریافت می کند، هیچ شباهتی به آن ندارد. برای شروع، Ola با یک زبان طراحی ارگ،ک و آیرودینامیک پیش رفته است. این امر در صافی ظاهر تمام پانل های بدنه مشهود است. یک لبه تیز بر روی این خودرو وجود ندارد و این باید از کشش کمتر هوا اطمینان حاصل کند.

در داخل، Ola دارای فرمان دو پره و صفحه نمایش مرکزی اطلاعات سرگرمی همانطور که در تیزر نشان داده شده است. فرمان گرد نیست و به شکل هشت ضلعی است. یک صفحه ابزار دقیق عریض و کوتاه وجود دارد که حتی ممکن است HUD ارائه دهد.


منبع: https://www.rushlane.com/ola-electric-sedan-takes-shape-patent-design-registered-12471998.html

چندین تیزر و ویدیوی مفهومی وجود داشته است. اما اکنون Ola طرح اولین خودروی الکتریکی خود را به ثبت رسانده است. به نظر می‌رسد Ola الهام‌بخش اصلی خود از تسلا بوده و با یک سدان برقی وارد عرصه خودروهای برقی 4 واتی شده است. بیایید نگاهی به آنچه چیست.

Ola Electric Sedan شکل می گیرد – طراحی آیرودینامیک

ما ORVM ها را در این پتنت نمی بینیم. بنابراین، Ola احتمالاً به طور کامل با دوربین های دیجیتال همراه خواهد بود. میله چراغ عقب LED احتمالاً شکلی شبیه به جلو خواهد داشت. پتنت جذابیت دو رنگ را با سقف و ستون های مشکی به همراه چرخ های دو رنگ نشان می دهد.

فضای داخلی جدید Ola Electric Car
فضای داخلی جدید Ola Electric Car

بهاویش آگاروال، مدیر عامل شرکت Ola Electric مشتاق، فاش کرده است که اولین خودروی الکتریکی اولا، یک وسیله نقلیه بومی طراحی و توسعه یافته از جمله باتری آن خواهد بود. ما فکر می کنیم اندازه باتری بین 50 تا 80 کیلووات ساعت با برد واقعی بین 300 تا 600 کیلومتر بهترین گزینه خواهد بود.