Royal Enfield Scram 650 Rear Subframe Spied

RE Scram 650 همچنان بر روی چرخ های پره ای که به نظر اندازه 17 اینچی هستند، سوار می شود. روی این چرخ‌ها ،تیک‌هایی با طرح بلوک پیچیده شده‌اند که باید قابلیت عقب‌نشینی جزئی را تضمین کنند. با توجه به آزمایش های گسترده رویال انفیلد، به نظر می رسد که Scram 650 تا راه اندازی فاصله زیادی دارد. هنگام راه اندازی، قیمت ممکن است حدود روپیه باشد. 3.5 میلیون

یکی از برجسته ترین ویژگی های این RE Scram 650 آینده تک اگزوز آن است. هدر اگزوز متفاوتی را دریافت می کند که گازهای ،وجی را در یک کانال تغییر مسیر می دهد. این کار وزن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و موتور سیکلت را پژمرده تر می کند که یک موقعیت برد-برد است. بر اساس این گزارش، این اگزوز جدید بیس زیادی داشت و همچنین کمی بلندتر بود.

یکی از این موتورسیکلت های جدید یک کروزر و یک تورر است که به نظر می رسد Super Meteor 650 و Super Meteor 650 Tourer اخیراً معرفی شده اند. یک باببر، یک ADV و یک اسکرامب، نیز وجود داشت. مشاهده های متعددی از رویال انفیلد اسکرامب، مبتنی بر پلت فرم 650 سی سی صورت گرفته است. قاطرهای آزمایشی هم در خارج از کشور و هم اینجا در هند مشاهده می شوند. قاطرهای آزمایشی اخیر اطلاعات بیشتری را در مورد این RE Scram 650 آینده فاش می کنند.

ساب فریم عقب RE Scram 650

از نظر مک،کی، اسکرامب، آینده رویال انفیلد احتمالاً به همین شکل باقی خواهد ماند. یک بازسازی جزئی برای تطابق با یک شخصیت درهم آمیخته محتمل است. این یک موتور دوقلو موازی 648 سی سی قدرتمند است که حدود 46 ، بخار قدرت و 52 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این به یک گیرب، 6 سرعته متصل شده و دارای کلاچ دمپایی و خنک کننده روغن است.

وضعیت نشستن نسبتاً قائم با حالت سواری خنثی است. به نظر می‌رسد که جای پا برای سوارکار کمی در عقب قرار دارد که باید آن حس اسپرت بودن را اضافه کند. به نظر می رسد که فرمان و ابزار دقیق از شکارچی 350 که اخیراً به بازار عرضه شده است، برداشته شده است. صفحه تریپر در این قاطر آزمایشی یافت نشد و ممکن است با مدل تولیدی استاندارد ساخته شود.

قطعات سخت افزاری

از نظر اجزای سازنده، رویال انفیلد چنگال‌های USD جلو و چراغ‌های جلوی LED مانند آنچه در Super Meteor 650 یافت می‌شود ارائه می‌کند. سیم‌کشی آشکاری وجود دارد که به نظر می‌رسد نشانگرهای چرخش LED جدید را آزمایش می‌کند.

رویال انفیلد اسکرام 650
رویال انفیلد اسکرام 650

شاسی که پلتفرم 650 سی سی رویال انفیلد بر روی آن استوار است، دستخوش تغییرات جزئی خواهد شد تا با شخصیت های مختلف تغییرات مورد نظر مطابقت داشته باشد. در اسکرام 650، رویال انفیلد فریم فریم پشتی خود را تغییر داده است که به آن زیبایی اسکرامب، بسیار مورد نیاز را می دهد. یک راه اندازی تک صندلی وجود دارد که دارای یک پوشش الگوی آجدار است.

رویال انفیلد اسکرام 650
رویال انفیلد اسکرام 650

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/royal-enfield-scram-650-rear-subframe-spied-single-exhaust-12454842.html

رویال انفیلد در حال حاضر در حال گسترش سبد 650 سی سی خود به غیر از گسترش سبد 350 سی سی و 450 سی سی خود است. یک سند داخلی در یکی از جلسات رویال انفیلد مورد استفاده قرار گرفت. آن سند به صورت آنلاین فاش شد. این نشان داد که چندین موتورسیکلت جدید برای عرضه در نظر گرفته شده است.

در مقایسه با Interceptor 650، RE Scram 650 به دلیل تک اگزوز آن بسیار سبک تر خواهد بود.

رویال انفیلد اسکرام 650
رویال انفیلد اسکرام 650