Stellantis قلب بازار را با پلت فرم جدید خودروهای الکتریکی هدف قرار داده است

STLA Medium یکی از چهار پلتفرم جه، EV است که Stellantis در روز EV 2021 خود معرفی کرد، سایر پلتفرم‌های STLA Small و STLA Large (به طور طبیعی) و STLA Frame برای وسایل نقلیه بزرگ بدنه روی فریم هستند.

پلتفرم STLA Medium قدرت جامعه فنی جه، Stellantis را به نمایش می‌گذارد، محصولاتی را ارائه می‌دهد که بیش از حد بر مشتریان ما متمرکز شده‌اند و مفروضات طول، مدت حمل و نقل را بازنویسی می‌کنند، زیرا تا سال 2038 به سمت خالص کربن صفر می‌رویم.

وسایل نقلیه متوسط ​​STLA از معماری الکتریکی 400 ولت استفاده خواهند کرد. بسته به کاربرد، Stellantis وعده مصرف انرژی کمتر از 14 کیلووات ساعت در هر 100 کیلومتر و توانایی شارژ خودرو از 20 تا 80 درصد در 27 دقیقه – نرخ 2.4 کیلووات ساعت در دقیقه را می دهد.

ستاره ای جزئیات بیشتری را در مورد معماری جدید منتشر کرده است که زیربنای مجموعه ای از وسایل نقلیه الکتریکی کوچک و متوسط ​​است که حدا،ر برد 700 کیلومتر را ارائه می دهد.

کارلوس تاوارس، مدیرعامل Stellantis گفت: «آنچه امروز می‌بینیم محصول بیش از دو سال نوآوری بدون سازش برای ارائه حمل‌ونقل پاک، ایمن و مقرون‌به‌صرفه است که با سرمایه‌گذاری 30 میلیارد یورویی ما در برق‌سازی و نرم‌افزار تا سال 2025 پشتیب، می‌شود».

این شرکت می گوید STLA متوسط پلتفرمی که برای اولین بار در روز EV 2021 معرفی شد و از نظر طراحی “BEV” در نظر گرفته شد، از خودروهای سواری برقی، کراس اوورها و SUV های با دیفرانسیل جلو یا تمام چرخ متحرک پشتیب، می کند.

STLA Medium امسال روی یک وسیله نقلیه جدید – که انتظار می‌رود نسل بعدی پژو 3008 باشد – رونمایی خواهد شد و Stellantis می‌گوید تا دو میلیون وسیله نقلیه می‌تواند بر روی آن در چندین کارخانه در سراسر جهان ساخته شود.

  • Stellantis قلب بازار را با پلت فرم جدید خودروهای الکتریکی هدف قرار داده است

تا سال 2030، Stellantis در نظر دارد که وسایل نقلیه الکتریکی 100 درصد از ،یب فروش خودروهای سواری در اروپا و 50 درصد از ،یب خودروهای سواری و کامیون های سبک در ایالات متحده را به خود اختصاص دهند.

Stellantis به طور خاص می گوید STLA Medium توسط خودروهای سگمنت C و D مورد استفاده قرار خواهد گرفت که در حال حاضر 26 پلاک خودرو را در پلتفرم های مختلف ارائه می دهد. از جمله این خودروها می توان به سیتروئن C4، جیپ کامپس، آلفارومئو استلویو و پژو 508 اشاره کرد.

این شرکت نوید بهترین محدوده ک،، زمان شارژ، عملکرد، کارایی، مقرون به صرفه بودن و لذت رانندگی را داده است.

Stellantis قول می دهد که وسایل نقلیه روی پلت فرم می توانند بیش از 220 میلی متر فاصله از سطح زمین را برای اطمینان از قابلیت و عملکرد خارج از جاده ارائه دهند.

بسته های باتری ماژولار هستند و دارای یک لایه هستند تا فضای داخلی را به حدا،ر برسانند.

این پلت فرم از وسایل نقلیه ای با طول بین 4.3 تا 4.9 متر با فاصله بین دو محور بین 2700 تا 2900 میلی متر پشتیب، می کند.

این بخش قابل توجهی از بازار جه، خودرو است. Stellantis می‌گوید خودروهای C- (کوچک) و D- (سایز متوسط) 35 میلیون از مجموع فروش 78.5 میلیون خودروی جه، در سال 2022 را به خود اختصاص دادند.

  • Stellantis قلب بازار را با پلت فرم جدید خودروهای الکتریکی هدف قرار داده است

آنها همچنین پیشرانه های تک یا دو موتوره با توان بین 160 تا 285 کیلووات را ارائه می دهند.

  • Stellantis قلب بازار را با پلت فرم جدید خودروهای الکتریکی هدف قرار داده است

در حالی که Stellantis دقیقاً مشخص نکرده است که چه باتری‌هایی را ارائه می‌کند، پلتفرم STLA Medium با تمهیداتی برای اجزای آینده مانند باتری‌های بدون نیکل و کبالت و باتری‌های حالت جامد طراحی شده است.

برای زمینه، یک پژو 308 4367 میلی متر طول دارد، در حالی که یک جیپ گرند چروکی دو ردیفه 4914 میلی متر طول دارد.

بیشتر: اشتراک گذاری پلتفرم: آینده EV Stellantis
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/stellantis-targeting-heart-of-the-market-with-new-electric-car-platform

نوید بیش از 700 کیلومتر برد WLTP با بسته باتری “Performance” و بیش از 500 کیلومتر با بسته “Standard” با انرژی مفید تا 98 کیلووات ساعت را می دهد.

همه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در آینده مقاوم باشند، از نظر فاصله بین دو محور، عرض، اورهنگ، ارتفاع سواری و طراحی تعلیق انعطاف‌پذیر باشند. آنها همچنین برای ،یب معماری STLA Brain و پلتفرم های فناوری STLA SmartCockpit و STLA AutoDrive طراحی شده اند.