SUV جدید هیوندای در سال 2023 عرضه می شود

درست مانند پانچ، SUV سطح پایه هیوندای دارای پوشش بدنه عضل، و روکش بدنه ضخیم خواهد بود. ایده این است که یک حضور قوی در خیابان ها با قیمتی مطابق با انواع متوسط ​​تا بالای هاچ بک های پایه تولید شود. هیوندای احتمالاً ،یبی از i10 Nios و Venue را به ترتیب در محدوده پایین و بالا تغییر ساختار خواهد داد. این به سازگاری با Ai3 CUV آینده کمک خواهد کرد.

فروش سال اول تاتا پانچ
فروش سال اول تاتا پانچ

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/new-hyundai-suv-launch-in-2023-tata-punch-rival-12452475.html

جالب است که ببینیم Hyundai Ai3 CUV چگونه در این بخش در حال رشد سریع عمل می کند. تنها در مدت 2 سال، بخش SUV سطح پایه به میانگین فروش حدود 20 هزار دستگاه در ماه رسیده است. به غیر از پانچ، سایر مشارکت کنندگان شامل سیتروئن C3، مگنیت و کیگر هستند. شاسی بلندهای سطح پایه در حال حاضر حدود 10 درصد از فروش کلی UV را تشکیل می دهند. انتظار می رود این تعداد در سال های آینده افزایش یابد.

این شرکت حدود 1470 کرور روپیه برای توسعه ظرفیت سرمایه گذاری کرده است تا تولید شاسی بلند پایه جدید را تسهیل کند. ظرفیت تولید در سال مالی گذشته به 8.5 میلیون واحد افزایش یافته است.

مشخصات شاسی بلند پایه هیوندای

مینی شاسی‌بلند جدید هیوندای برای قرار گرفتن در زیر محل برگزاری، رقیب خودروهایی مانند تاتا پانچ، سیتروئن C3، نیسان مگنیت و رنو کیگر خواهد بود.

هیوندای کاسپر جدید
هیوندای کاسپر جدید. تصویر برای مرجع.

شاسی بلند پایه هیوندای با کد Ai3 CUV (وسیله نقلیه کاربردی کامپکت) از همان پلتفرم Grand i10 Nios و سدان کامپکت Aura استفاده خواهد کرد. انتظار می رود در مقایسه با هاچ بک کاسپر که در برخی بازارهای بین المللی عرضه می شود، بزرگتر باشد. طول کاسپر 3595 میلی‌متر است، در حالی که طول Venue 3995 میلی‌متر است. هیوندای Ai3 CUV از نظر ابعادی به رقیب اصلی خود ی،ی پانچ با طول 3827 میلی متر نزدیک خواهد بود.

Ai3 CUV از موتور 1.2 لیتری بنزینی استفاده می کند که روی i10 Nios و Aura کار می کند. حدا،ر قدرت 83 ، بخار در 6000 دور در دقیقه و 114 نیوتن متر حدا،ر گشتاور در 4000 دور در دقیقه تولید می کند. گزینه های گیرب، شامل 5 سرعته دستی و خودکار هوشمند AMT است. i10 Nios همچنین دارای یک موتور 1.0 لیتری توربو بنزینی است که 100 ، بخار و 172 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. به گیرب، 5 سرعته دستی متصل می شود. مشخص نیست که آیا این به ،وان یک گزینه برای Ai3 CUV گنجانده خواهد شد.

در حالی که هیوندای از سال 2016 تا 2017 روی پروژه SUV سطح پایه خود کار می کند، تنها اکنون است که توسعه آن در حال انجام است. این پروژه چند سال پیش چراغ سبز شد، اما به دلیل همه‌گیری همه‌چیز به تعویق افتاد. انتظار می رود در فصل جشن سال 2023 عرضه شود.

هیوندای قصد دارد سالانه 50000 دستگاه از این شاسی بلند پایه تولید کند. اعداد بسیار کم هستند، در مقایسه با Punch که به طور میانگین حدود 10 هزار واحد در ماه است. به‌نظر می‌رسد که هیوندای به‌جای این‌که در بازی اعداد روبه‌روی پانچ باشد، بیشتر روی جنبه‌های سودآوری تمرکز کرده است.

شاسی بلند پایه هیوندای در شرایط امروزی که تاتا پانچ به موفقیتی بدیع دست یافته است، اهمیت بیشتری پیدا می کند. در اوایل سال جاری، پانچ سریع‌ترین شاسی‌بلند شد که به فروش ۱ میلیونی دست یافت. پانچ در اولین سال فروش خود توانسته است نزدیک به 1.2 میلیون فروش داشته باشد. ترجیح فزاینده SUV ها نسبت به هاچ بک های سطح پایه دلیل اصلی این است که هیوندای برنامه هایی برای هدف قرار دادن تهاجمی این فضا دارد.

بر اساس پلتفرم Grand i10 Nios