Toyota Innova HyCross جدید در مقابل Old Innova Crysta

شایعات حاکی از این است که تویوتا به فروش Innova Crysta در کنار HyCross جدید ادامه خواهد داد. تویوتا دومی را با نام Innova Zenix در اندونزی رونمایی کرد. از 419 میلیون IDR (تقریباً 21.84 لک، سابق) در اندونزی شروع می شود. بیایید ببینیم که چگونه آن را در برابر Innova Crysta که امروز در فروش است، انباشته می کند.

Innova HyCross Vs Crysta

HyCross 20 میلی‌متر بلندتر، 20 میلی‌متر پهن‌تر و 100 میلی‌متر فاصله بین دو محور بیشتر از کریستا است. این در مقایسه با کریستا باید فضای داخلی بسیار بیشتری را آزاد کند. HyCross به ،وان یک محصول عصر جدید، شاسی مدرن مونوکوک و معماری FWD را دریافت می کند در حالی که Crysta یک شاسی قاب نردب، قدیمی با معماری RWD دریافت می کند.

Innova HyCross Vs Crysta - داخلی
Innova HyCross Vs Crysta – داخلی

Innova HyCross Vs Crysta مقایسه جالبی است زیرا مدل قبلی دارای فاصله بین دو محور طول، تر است، بنابراین فضای بیشتری دارد.

Innova HyCross Vs Crysta
Innova HyCross Vs Crysta

Innova HyCross در مقایسه با Crysta از ویژگی های بسیار بیشتری برخوردار است. داشبورد خود با یک واحد اطلاعات سرگرمی ایستاده، چیدمان مدرنی دارد. انتخابگر دنده روی داشبورد آن نصب شده است تا فضای بیشتری در کنسول مرکزی ایجاد کند. یک سانروف پانوراما همراه با دریچه های AC نصب شده روی سقف و روشنایی محیط ارائه می شود. فرمان هم نو است

Innova HyCross Vs Crysta - پیشرانه
Innova HyCross Vs Crysta – پیشرانه

با استقبال بیشتر از مدرنیته، HyCross (Zenix) یک موتور 2.0 لیتری M20A-FXS با قدرت 152 ، بخار دریافت می کند. این پیشرانه از آنجایی که هیب، است، دارای یک موتور الکتریکی با قدرت 113 ، بخار و ،یبی است، این پیشرانه 186 ، بخار قدرت و 187 نیوتن متر گشتاور ارائه می دهد. این تنها با CVT ارائه می شود و حالت EV اختصاصی برای درایو الکتریکی خالص نیز وجود دارد.

Innova Crysta بزرگترین انعطاف پذیر تویوتا در هند است. در سال 2016 راه اندازی شد و مانند کیک های داغ فروخته می شود. با Innova Crysta، فروش تویوتا به اوج جدیدی رسید. با وجود یک رقیب جدید در قالب برادرش Innova HyCross، جالب است که ببینیم هر دو چگونه هستند.

حتی با وجود این همه مدرنیته، HyCross هنوز سیستم تعلیق عقب مستقلی ندارد که می‌توانست ضریب راحتی را بالا ببرد. HyCross هر 4 ترمز دیسکی را بسته بندی می کند و تریم های با مشخصات بالا دارای ،تیک 215/60 پیچیده شده به آلیاژهای 17 اینچی هستند. کریستا دارای ترمزهای درام عقب است و ،تیک 215/55 را با آلیاژهای 17 اینچی در تریم های با مشخصات بالا بسته بندی می کند.

پیشرانه ها و ویژگی ها

با قیمت‌گذاری خارج از مسیر، Innova HyCross یک وسیله نقلیه بزرگ‌تر است که کریستا را به تصویر بکشد. HyCross دارای 4755 میلی متر طول، 1850 میلی متر عرض، 1795 میلی متر ارتفاع و فاصله بین دو محور 2850 میلی متر است. در مقایسه، کریستا 4735 میلی متر طول، 1830 میلی متر عرض، 1795 میلی متر ارتفاع و فاصله بین دو محور 2750 میلی متر دارد.

Innova HyCross Vs Crysta - Size
Innova HyCross Vs Crysta – Size

با توجه به استراتژی قیمت گذاری تویوتا در هند، احتمالاً قیمت آن بالاتر از اندونزی خواهد بود. تریم های با مشخصات بالا با پیشرانه هیب، حتی ممکن است با قیمت فورچونر هم مطابقت داشته باشند. قیمت دقیق در زمان عرضه مشخص خواهد شد.


منبع: https://www.rushlane.com/new-toyota-innova-hycross-vs-old-innova-crysta-specs-p،tos-12453649.html

Rs. 21.84 لک (تقریبا) برای تریم G در اندونزی است، در حالی که تریم V با قیمت روپیه است. 24.29 لک (467 میلیون IDR) (سابق). از این نظر، قیمت گذاری HyCross در هند جالب خواهد بود زیرا Innova Crysta در حال حاضر از روپیه شروع می شود. 18.08 لک و تا Rs. 23.82 lakh برای گزینه های موتور 2.7 لیتری بنزینی. موتورهای دیزلی در حال حاضر عرضه نمی شوند.

در مقابل، Innova Crysta مجهز به یک موتور 2.7 لیتری 2TR-FE بنزینی است که 166 ، بخار قدرت در 5200 RPM و 245 نیوتن متر در 4000 RPM تولید می کند. کریستا به دلیل موتور بزرگترش به صورت گشتاور خارج می شود. گفته می‌شود، با وجود برق در خانه و ساختار سبک‌تر مونوکوک، HyCross احتمالاً کمی تندتر خواهد بود.

Innova HyCross Vs Crysta - عقب
Innova HyCross Vs Crysta – عقب